Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Co bywa zakryte w zabytkowych murach

Zabytkowe budynki bywają szczególną ozdobą wsi i usytuowane są często w centralnej lokalizacji przyciągając coraz więcej par, które szukają apartamentu.


Bytowanie w starej czynszówce posiada swoje walory, ale również braki.


Nie ulega wątpliwości, że kamienica, to zazwyczaj niesamowicie przestronne salony, przedpokoje, i spejalne schowki.


Sprzątanie mieszkania
Napisał: Naval Surface Warriors
Na podstawie: http://www.flickr.com


jak choćby spiżarnia. Poza tym wysokie sufity i duże okna, a tym samym jeszcze więcej słońca. I wszystko to, w oryginalnym, innym od nowoczesnego założenia układzie. Dlatego wielu, szczególnie młodych par preferuje stare mieszkania, ponieważ w takich pomieszczeniach można zbudować choćby antresolę i urządzić z łatwością nietypowe wnętrze. Aczkolwiek kamienica bankowa poznań - link tu... - ma również swoje wady i choć wiekowe mieszkania są zazwyczaj przystępniejsze cenowo, to jednak więcej przestrzeni, to także więcej ogrzania, a nierzadko trzeba dopiero te kaloryfery zamontować, gdyż w wielu mieszkaniach brakuje właściwej instalacji.


kamienica
Napisał: enn-here
Na podstawie: http://www.flickr.com


Apartamenty w wiekowym budownictwie, to być może też nienajlepsza opcja dla osób wiekowych, gdyż zawieszenie choćby firanek w salonach z wysokimi sufitami jest ciężkie.


O kamienicach można by pisać wiele.
Niejeden ma swoje zdanie, lecz jasne jest to, iż nawet, gdy w nich nie funkcjonujemy, mamy szansę delektować ich nieprzeciętnymi motywami na ścianach, czy pieczołowicie udekorowanych bramach. kamieniczki są potrzebne i trzeba je odrestaurowywać, żeby nie utracić blasku, jakie zostawiła nam historia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:33:17
Tagi: dom, mieszkania, czas, strony