Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Rozmaite formy rozrywki – jak spędzić wolny wieczór

Nie masz pomysłu jak spędzić Twój wolny wieczór? Szukasz interesującego sposobu, by jakoś wypełnić czas? Jeśli na pytania odpowiadasz ‘tak’, świetnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie idealny pomysł!


Z pewnością każdy z nas wie co to są planszówki, ba większa część z nas z pewnością grywała w nie kiedy była dziećmi – dla tych, którzy je uwielbiają mamy dobrą wiadomość – planszówki znów wracają do mody i stają się coraz bardziej popularne.
góry - landszaft
Napisał: faxepl
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dziś na rynku można spotkać naprawdę szeroką ofertę tego typu gier – nie tylko tych dedykowanym najmłodszym, także dorośli znajdą coś dla siebie. Gry planszowe są genialną metodą na spotkanie ze znajomymi – uwaga, naprawdę są bardzo wciągające – jeśli zaczniesz grać, nie będziesz mógł powiedzieć sobie stop.


Wspominając o planszówkach, wypada powiedzieć o tych, które są zaliczane do tych najbardziej znanych. Pierwszą grą, która znika z półek w szybkim tempie jest Dixit. Jest to niezwykle prosta gra, lecz nie nudna, wręcz przeciwnie, mocno stymuluje naszą wyobraźnię. W skład gry wchodzą ilustrowane karty – warto dodać, że karty te są naprawdę piękne. Całą grę prowadzi narrator – patrząc na wylosowaną kartę wymyśla jakiś tytuł, a reszta zawodników wybiera karty, które do tego tytułu będą pasować. Brzmi świetnie, prawda?


led zeppelin
Napisał: Paul Hudson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Następna genialna gra to dobble – tutaj podobnie jak w Dixit mamy do czynienia z kartami – co interesujące, w grze tej istnieje aż pięć możliwości. Ta z najprostszych polega na tym, że rzuca się na środku daną karte z symbolami – każdy gracz szuka podobnych symboli u siebie i kładzie swoją kartę na środek. Ten kto w najszybszym tempie pozbędzie się kart, jest zwycięzcą.


Trzecią propozycją są pędzące żółwie – jak wskazuje sama nazwa, gra polega na wyścigu żółwi, które zmierzają do upragnionej sałaty.
Gra dedykowana jest dzieciom, jednak sprawi frajdę także wielu dorosłym. Warto także dodać, iż gra została doceniona przez graczy i dostała kilka ważnych nagród.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:10:43
Tagi: dom, gracz, karty, pomysł, raj