Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Kto może otworzyć biuro księgowe oraz czym się ono zajmuje?

Są tego typu osoby, które cały dostępny dla nich czas chcą poświęcać pieniądzom. W przypadku osób, które mają wyszkolenie powiązane np. z księgowością, dobrym pomysłem jest założenie własnego biura proponującego usługi rachunkowe.


Z pewnością można by twierdzić, że tego typu podmioty będą ciągle mogły cieszyć się z ilości swoich interesantów.
programowanie
Na podstawie: flickr.com


Będzie tak dlatego, że zdecydowana większość większych niż jednoosobowa działalność gospodarcza spółek, powierza prowadzenie swoich finansów wyspecjalizowanym biurom, jakie zatrudniają osoby wprawne w aktualnych regulacjach prawnych oraz znających wszystkie tajniki tego fachu. Wymaga to dokładności oraz uczciwości, gdyż jakikolwiek błąd może grozić poważnymi konsekwencjami, z karą więzienia włącznie. Ryzyko finansowe powiązane z popełnieniem jakiejś pomyłki ogranicza trochę obowiązkowe od tego typu firm ubezpieczenie OC.


Portfel
Napisał: Jim Le
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli natomiast to my chcemy założyć biuro rachunkowe, to naturalnie musimy spełnić kilka podstawowych obowiązków. Jednym z nich jest wymóg uzupełnienia druku Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jest on dostępny w urzędach miast oraz w internecie. Wypełniając zawarte tam rubryki, dokonuje się wpisów do różnorodnych urzędów równocześnie i nie różni się to od otwierania większej części innego rodzaju firm. Oczywiście takie biuro księgowe może założyć wyłącznie osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu w zakresie przestępstw rachunkowych.
Mając tego typu działalność można oferować usługi związane z prowadzeniem księgi PiR lub księgi rachunkowe.

Przeczytaj więcej porad w serwisie (https://www.filmar-group.pl/index.php/o-nas/) - pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw - one odnoszą się do pokrewnej kwestii, zatem też Cię zainteresują!

Ponadto takie biuro może oferować usługi płacowe czy rozwiązania dla rolników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 11:58:46
Tagi: Sąd, biuro księgowe, interes, zakład