Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Złóż PIT za rok 2016/2017 online - szybko i sprawnie

Naliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt przyjemny obowiązek, jaki spada na wszystkich pracujących osobach, bez względu na to, czy jesteśmy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w obcej firmie czy także prowadzimy własną działalność gospodarczą. Naturalnie każda osoba, która wypracowała przychód w ubiegłym roku podatkowym, powinna wypisać właściwy druk pit.


Udogodnienia w postaci e-formularzy oraz rozliczenia drogą elektroniczną


przygotowanie do certyfikatu
Napisał: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com


Od kilku lat cykliczne wypełnienie formularza odnoszącego się do podatku dochodowego podlega ważnym usprawnieniom oraz ułatwieniom. Nie jest aktualnie na szczęście tak, iż formularze pit umieją rozliczyć jedynie finansiści i to do tych specjalistów za każdym razem trzeba się udawać, żeby nie mieć w następstwie trudności z organem skarbowym. Dzięki działaniom Ministerstwa Finansów, stworzonych zostało wiele aplikacji komputerowych, na przykład pit 2017 online, dzięki jakim wyliczymy nasz podatek za poprzedni okres rozliczeniowy. Jest to oczywiście jeden z kilku programów, umożliwiających nam łatwe i sprawne wyliczenie. Aczkolwiek tak jak w przypadku kilku innych cechuje się on tym, iż posiada wbudowaną kompletną bazę niezbędnych nam formularzy a także musimy jedynie wybrać, czy trzeba rozliczać się poprzez druk pit 37 albo może obowiązuje nas druk pit 38 lub pit 36, ewentualnie pit 28 dla tych płacących naliczenia w formie ryczałtu od dochodów zaksięgowanych. Szczęśliwie aplikacje tego typu są bardzo intuicyjne, dzięki czemu bez większego problemu poradzimy sobie z uzupełnieniem deklaracji za rok 2016 - czytaj o tym.
Po wybraniu odpowiedniego formularza powinniśmy już tylko naturalnie wypisać dobre stawki a program sam wyliczy nam stawkę należności, my samodzielnie musimy jeszcze później tylko zweryfikować poprawność wypełnienia druku, wysyłając go do początkowej weryfikacji. Po całym tym procesie musimy dostać informację, iż nasz druk dzięki aplikacji pit 2017 online został bezbłędnie wypełniony a poprzez to będziemy mieli ten cały proces za sobą.


Kogo obowiązuje pit 38?


Odmiennie przedstawia się kwestia naliczenia dochodu z tytułu upłynnionych papierów wartościowych. Takowe rozliczenie, określane jako pit 38, tyczy się głównie tych ludzi, które uzyskały przychody z tytułu odsprzedaży papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, ewentualnie odkryj więcej za udział w papierach wartościowych danej firmy - tutaj.


Druk pit 38 obowiązuje przede wszystkim takich osób fizycznych, które uzyskują przychody z obrotu papierami dłużnymi, obligacjami ewentualnie odrębnymi papierami wartościowymi.


Co istotne, w każdym przypadku rozliczenie podatku dochodowego zobowiązuje tylko nas i to my powinniśmy do końca do końca okresu rozliczeniowego rozliczyć się z fiskusem. W rzeczywistości nie ma też co zostawiać wykonania zeznania, albowiem dzięki kilku programom komputerowym jest to naprawdę proste, sprawne i szybkie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:23:50
Tagi: program, gra, rozliczenia