Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Uzupełnianie PIT-ów w naszym kraju jest obowiązkiem, który niechybnie dosięga nas co rok - musimy to zrobić, chociaż niezbyt to lubimy

Wszyscy ludzie, którzy są zmuszeni rozliczyć PIT i wysłać to do Skarbówki, zapewne wiedzą, że jest jeszcze niewiele czasu. Regularnie składane dokumenty w Polsce to te z numerami 36 oraz 37.


Facet w garniturze
Napisał: Vladimir Yaitskiy
Na podstawie: http://www.flickr.com


Są jednakże jeszcze inne formularze.
Istnieje przykładowo PIT 28.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam do strony (http://franklincovey.pl/zdalne-zarzadzanie/), ponieważ przeczytasz tam masę interesujących treści w tym temacie.

Jest on skierowany dla tych osób, które rozliczają się ryczałtowo. To znaczy dla wszystkich tych, którzy prowadzą niezwiązaną z rolnictwem działalność gospodarczą oraz uzyskują przychody z wynajmu lub wydzierżawiania. Taki PIT ma odmienny termin oddawania do Skarbówki i jest to 01.02. Zatem każdy, kto nie zdążył z oddaniem formularza musi wypełnić PIT 36. PIT 28 wyróżnia się też tym, że nie jesteśmy w stanie się w nim rozliczać razem z żoną lub mężem i nie mamy prawa do ulgi z tytułu rodzica samotnie wychowującego potomka. Możemy jednak rozliczyć pozostałe bonifikaty, przykładowo abolicyjną za pracę poza Polską.


Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny
Napisał: Planet PR
Na podstawie: Planet PR


firma - powiększenie
Napisał: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli uzupełniamy sprawozdanie już kolejny rok z rzędu, to na pewno nie stresujemy się już tak bardzo. Jednak jeśli będziemy robić to po raz pierwszy, to musimy wygospodarować więcej czasu, by nie śpieszyć się z wypełnianiem potrzebnych rubryk.


Dziś sytuacja i tak wydaje się być o niebo lepsza niż jeszcze kilkanaście lat temu, gdyż mamy profesjonalne programy online, które pomagają nam wszystko podsumować i podświetlają pola, które musimy wypełnić. Jeśli zrobimy błąd, to nie problem - trzeba po prostu usunąć wpisaną cyfrę i uzupełnić pole na nowo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:51:46
Tagi: stres, prawo, części, przychody, formularz