Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Podliczenie PIT dwa tysiące szesnaście / 2017 - a więc, co musisz wiedzieć o PIT-38 i portalu podatnika na ten konkretny (2017) roczek

W jakim przypadku rozliczamy się z deklaracji PIT o numerze trzydzieści osiem i co powinniśmy o tym wiedzieć? A co z portalem podatnika? Do czego się on naszym osobom może nadać? To wszystko oraz jeszcze więcej bez problemiku wynajdziesz w naszym dzisiejszym felietonie!


Uzupełniając deklarację PIT, natrafiamy na jego przeróżne numeracje.


pit 38
Napisał: Julian Partridge
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym spośród takich numerów bywa pit 38, który to bywa związany z Kapitałami. Wypełniamy go w przypadkach, kiedy w minionym roczku w odpłatny sposób zbyliśmy: udziały wewnątrz spółkach mających osobowość prawną, innych papierach wartościowych, czy pożyczonych papierach wartościowych. Dodatkowo, gdy mamy przychody z odpłatnego zbycia udziałów w spółkach, czy dokładnych realizacjach praw które wynikały z papierków wartościowych.

Masz ochotę przejrzeć kolejny tekst na ów zajmujący temat? W takim razie kliknij łącze tutaj (http://www.stern-przysiegly-holenderski.pl/) i przenieś się do innej witryny, jaką dla Ciebie opracowaliśmy.

Dobrze jest orientować się, iż ten typ PIT-u wypełniamy na zasadach osobistych - Nigdy z współmałżonkiem! te konkretny numer deklaracji uzupełniamy również po otrzymaniu PIT-u numer 8C, jednak nawet jeżeli go nie dostaniesz, jesteś zmuszony złożyć PIT-38, albowiem jego brak może zagrażać odpowiedzialnością karną.


Jeżeli chodzi o portal podatnika, to jest on cząstką Ministerstwa Finansów.

Masz chęć zobaczyć rozpatrywany problem z innej perspektywy? Jeżeli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://www.programylojalnosciowe.pl/archiwum/page/5/).

Wspomniany portal bywa złączony z różnymi aplikacjami, w tym z programikiem E-Deklaracje, dzięki któremu bez problemu wypełnimy coroczne PIT-y, nie posiadając konieczności łażenia co roku do własnego Urzędu Skarbowego.
Wszystko czego musisz mieć to zarejestrować się w portalu, i będziesz posiadał dostęp do jego wszyściutkich funkcji, wewnątrz tego bezpośrednia alternatywę kontaktu z osobnikami "wyższego szczebla" powiązanego wraz z administracją publiczną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:50:49
Tagi: program, portal, papier, przychody, typ