Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Czy opłaca się rozliczać PIT drogą internetową

Jeśli w bieżącym roku podatkowym otrzymałeś jakiekolwiek wynagrodzenie powinieneś rozliczyć się z fiskusem. Bazą rozliczenia podatku jest dokument, który dostaniesz od swojego pracodawcy. Przeważnie jest to PIT - 11, który dotyczy każdego, kto pracował przykładowo na umowę zlecenie. Wysłanie tego rodzaju dokumentu jest obowiązkiem każdego płatnika. Oczywiście należy także dopilnować, aby PIT - 11 dostać w terminie.
Na dzień dzisiejszy wypełnienie PIT-u jest bardzo łatwe, ponieważ możemy to zrobić przez internet. Aby to zrobić trzeba pobrać specjalny program ze strony Ministerstwa Finansów.

Jeśli zainteresowała Cię prezentowana kwestia, bez wahania sprawdź ten link - to źródło zapewne również okaże się dla Ciebie wartościowe!

Program e - Deklaracje, podobnie jak klasyczny formularz trzeba wypełnić w aktualnej wersji z danego roku. Złożenie PIT-u na nieaktualnym formularzu to typowa pomyłka popełniana przez podatników. W tej sytuacji korzystanie z programu e - Deklaracje jest wygodniejsze, ponieważ raz zainstalowany na komputerze program co roku sam się zaktualizuje.Jeśli wpiszemy w przeglądarkę hasło pit program, znajdziemy wiele tego typu darmowych aplikacji. Niektóre są szeroko rozbudowane i mają wiele pomocnych funkcji. Zwłaszcza pomocne są wbudowane kalkulatory, jak również funkcja, dzięki której konkretny PIT wypełniamy etapami. Zamiast
Zbliżenie na kalkulator
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
niezrozumiałych instrukcji program zada nam jasne pytania. Zaznaczając odpowiedzi symultanicznie wypełnia właściwe rubryki w elektronicznym formularzu. Jest bardzo wygodna forma rozliczenia, którą z pewnością należy polecić, szczególnie wszystkim tym, którzy z wypełniają zeznanie podatkowe pierwszy raz W ten sposób zaoszczędzimy też dużo czasu, gdyż papierowe PITy trzeba złożyć bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym lub nadać listem poleconym. W obu przypadkach, jeśli robimy to tuż przed 30 maja, musimy liczyć z koniecznością stania w kolejce. Wysyłając zeznanie podatkowe za pośrednictwem internetu możemy to zrobić w dowolnym momencie, nie ruszając się ze swojego domu.

Naturalnie tego typu metoda nadal nie jest dostępna dla wszystkich. Zazwyczaj starsza osoby, które mają problem z obsługą komputera, wolą formularze drukowane. Utrudnieniem w tym wypadku będzie również brak dostępu do internetu. Dlatego na razie nieprędko elektroniczna forma rozliczenia podatkowego stanie się normą, chociaż każdego roku coraz więcej obywateli wysyła swój PIT (zobacz rozliczanie pit program) właśnie drogą internetową. Tymczasem Ministerstwo Finansów wdraża już kolejny etap cyfryzacji administracji publicznej i w w 2015 roku to urząd wstępnie wypełni za nas PIT. Dostęp do swojego formularza otrzymamy poprzez zalogowanie się na swoim koncie podatnika.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-03 15:55:47
Tagi: kalkulatory