Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

W jaki sposób przeprowadza się badanie?

Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu zatrudnia się agencję badawczą, która następnie zatrudnia do tego dobrze wyszkolonych pracowników.


Jakkolwiek zgadujecie na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu.

Jeżeli opisywany artykuł Cię zaabsorbował, to śmiało wejdź na ten link, ponieważ on też Cię zainteresuje - to bardzo ważna propozycja.

Naturalnie przygotowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak właściciele firm przeważnie chwalą sobie wyniki. Duże sklepy zamawiają tego typu usługi raz na kilka miesięcy, aby mieć stale pod kontrolą swoich sprzedawców, a także zapewniać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: ).
Jak się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedsiębiorcą sprawdza się jakie schematy sprzedaży są praktykowane w sklepie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozlokowania towaru jak również charakterystyki typowego klienta. Dalej tworzy się specjalny kwestionariusz,
zawierający optymalną ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Napisał: http://www.homespothq.com
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także ważne.

Bardzo zalecamy tę stronę wszystkim, którzy bez efektów poszukują artykułów o pokrewnej problematyce i które są tak samo nietuzinkowe. Kliknij i zobacz!

W nich bowiem kontroler może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.


Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz powinniśmy zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury baczny, mieć nieco zdolności aktorskich.Ponad to szuka się audytorów, którzy uczciwie wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem nieprzyjemne sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: ).
Agencja badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej dokładnie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Zakończeniem wizytacji jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często firmy dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nieefektowna, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Napisał: JZO
Na podstawie: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć modna praca, również w środowisku studentów, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ofertami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w topowych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ogłoszeń typu . Musimy znaleźć adresy działających w naszym województwie agencji badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich formularz zamieszczony na stronie www.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:17:09
Tagi: praca, materiał badawczy