Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Rozliczenie PIT, a problematyka 1% podatku - co dobrze jest mieć w pamięci?

Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. PIT to obowiązkowe rozliczenie podatkowe każdego Polaka, który w określonym roku podatkowym otrzymał jakikolwiek dochód. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.

podatnik
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
By przekazać 1% podatku musimy znać jedynie numer KRS organizacje, którą chcemy wspomócJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. Nie są to duże kwoty, natomiast wszelkiego rodzaju organizacje czy fundacje często utrzymują się z tego jednego procentu. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy - Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.Jak wyszukać organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wstukać hasło "1% podatku lista" w wyszukiwarkę internetową. Wśród rezultatów dla formuły "1% podatku lista" z pewnością znajdzie się strona internetowe Na tej stroniekażdego roku istnieje możliwość zapoznania się z uaktualnioną listą organizacji, które mają prawo do otrzymania 1% podatku. Na wymienionej witrynie możemy sprawdzić, czy dana organizacja działa, a także możemy znaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie przekazać jej 1% podatku, ją wpisując w PIT jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej podatników je wspomoże, tym większa suma do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć przychylność innych.

rozliczenie PITu
Napisał: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że tego rodzaju organizacji jest całe mnóstwo i dotarcie do potencjalnego odbiorcy i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć.

Czy masz więcej pytań? (http://www.inito.pl/ksiegowosc-amazon/) Nie krępuj się! My z pewnością cenimy wszelaką chęć prowadzenia debaty. Zatem oczekujemy na opinie od Ciebie.

Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest stale aktualizowana, by nie zaistniała sytuacja, że suma wyruszy w kierunku organizacji, która już nie istnieje. Ministerstwo Finansów daje wgląd zarówno do świeżych informacji, jak i archiwum. Powinno się wspomnieć, że informacje widniejące na stronie są autentyczne, sprawdzone i publiczne. Warto przekazywać swój jeden procent dla potrzebujących, często w dużej mierze dzięki niemu mogą oni godnie żyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:08:08
Tagi: PIT, organizacja, dochód, KRS