Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Rozliczenie PIT, a problematyka 1% podatku - co dobrze jest mieć w pamięci?

Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. PIT to obowiązkowe rozliczenie podatkowe każdego Polaka, który w określonym roku podatkowym otrzymał jakikolwiek dochód. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.


podatnik
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
By przekazać 1% podatku musimy znać jedynie numer KRS organizacje, którą chcemy wspomócJeśli nie przekażemy 1%, kwota ta przechodzi do budżetu Skarbu Państwa. Nie są to duże kwoty, natomiast wszelkiego rodzaju organizacje czy fundacje często utrzymują się z tego jednego procentu. My w żaden sposób nie odczujemy przecież, że daną kwotę przekazaliśmy - Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Jak wyszukać organizacje, na rzecz których można przekazać 1%? Wystarczy wstukać hasło "1% podatku lista" w wyszukiwarkę internetową.

Jeśli czytasz niniejszy artykuł, to na pewno jest on dla Ciebie niezwykle absorbujący. Tutaj również znajduje się notka spod linku, która posiada podobne zagadnienia.

Wśród rezultatów dla formuły "1% podatku lista" z pewnością znajdzie się strona internetowe Na tej stroniekażdego roku istnieje możliwość zapoznania się z uaktualnioną listą organizacji, które mają prawo do otrzymania 1% podatku. Na wymienionej witrynie możemy sprawdzić, czy dana organizacja działa, a także możemy znaleźć jej KRS. Możemy na niej sprawdzić, czy aby na pewno dana organizacja pożytku publicznego działa legalnie, a następnie przekazać jej 1% podatku, ją wpisując w PIT jej numer KRS. Organizacje pożytku publicznego bardzo zabiegają o ten jeden procent. Im więcej podatników je wspomoże, tym większa suma do spożytkowania. Nie jest łatwo zdobyć przychylność innych.


rozliczenie PITu
Napisał: David Mulder
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, że tego rodzaju organizacji jest całe mnóstwo i dotarcie do potencjalnego odbiorcy i przekonanie go do przekazania 1% podatku jest naprawdę bardzo trudne. Jednak jest o co walczyć. Jeżeli chodzi o 1% podatku, lista jest stale aktualizowana, by nie zaistniała sytuacja, że suma wyruszy w kierunku organizacji, która już nie istnieje. Ministerstwo Finansów daje wgląd zarówno do świeżych informacji, jak i archiwum. Powinno się wspomnieć, że informacje widniejące na stronie są autentyczne, sprawdzone i publiczne. Warto przekazywać swój jeden procent dla potrzebujących, często w dużej mierze dzięki niemu mogą oni godnie żyć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:08:08
Tagi: PIT, organizacja, dochód, KRS