Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Praca w IT

Kontrakty w IT zyskują w naszej ojczyźnie coraz to szersze grono sympatyków. Wyższe płace, elastyczność pracy a także możliwość wyboru technologii sprawiają, iż młodzi testerzy oraz programiści coraz to entuzjastyczniej zakładają jednoosobowe firmy jak też wykonują swoją pracę na regule usługi.


konferencja na temat inwestycji
Napisał: Startup Mena
Na podstawie: http://www.flickr.com


Co motywuje zdolnych i młodych do tego by zrezygnować z pracy na etacie po czym skorzystać z propozycji zatrudnienia na kontrakcie? Po pierwsze są to o wiele wyższe zarobki. Tester oprogramowania Wrocław z praktyką i znajomością angielskiego jest w stanie zarobić nawet do kilkunastu tys. złotych. To zdecydowanie więcej aniżeli na umowie o pracę. Zarobki w ogromnej mierze zależą nie tylko od zdolności oraz praktyki ale też od miejsca jej wykonywania. Tutaj pierwszeństwo wiedzie Warszawa gdzie stawki są najwyższe. Młodzi ludzie kierują się już nie wyłącznie wysokością płac lecz również elastycznością zatrudnienia i głównie technologiami. Zdecydowaną większa część ofert stanowią propozycje zatrudnienia dla programistów Java toteż stawki tu są wyższe niż dla przykładu w przypadku ekspertów PHP. Wielkim atutem dla chcących odmienić tryb swojej pracy staje się otwartość pracodawców. Dotyczy do szczególnie pracy za granicą. W Anglii bądź u naszych zachodnich sąsiadów praca w charakterze wolnego strzelca to dla firm programistycznych normalność. Część kadry (polecam promocję na program kadrowy) pochodzi z innych miejscowości czy też pracuje także w innych projektach stąd gwarantują swoim pracownikom pracę tak zwaną zdalną.
Naturalnie powinniśmy sobie zdać sprawę z tego, iż pracodawca płaci nam większe pieniążki nie stąd, że mu one zbywają tylko dlatego, iż prócz braku nieodzowności opłacania nam składek czy też chorobowego ma możność wypowiedzenia nam umowy w każdym momencie bez podania powodu. Rekrutacja IT wygląda podobnie jak w pozostałych specjalnościach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:15:11
Tagi: Wrocław, usługi, pracodawca