Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

PIT po terminie to same problemy. Opłaciło się zatem zdążyć przed 2 maja

czas składania zeznań PIT już przeminął. Na spóźnionych czekają niemiłe konsekwencje.


To nie jedynie potencjalne kary finansowe, lecz także utrata pewnych przywilejów.


kalkulator odsetek podatkowych
Napisał: jaymarable
Na podstawie: http://www.flickr.com


Powinniśmy zatem wywiązać się z owego obowiązku o czasie.

Ciekawią Cię nowinki? Więc bądź na bieżąco! Z tego powodu musisz przejrzeć następny tekst na interesujący nas temat, by dotrzeć do bardziej dokładnych treści.

Zaległe rozliczenie roczne najczęściej rozpatrywane jest jako przestępstwo skarbowe. Dzieje się tak, gdy kwota należności obniżonej lub narażonej na uszczuplenie (np. niezapłacony podatek) nie przewyższa pięciokrotnej wysokości minimalnego uposażenia. W ramach mandatu, urzędnicy mogą nałożyć grzywnę.Za zaległy PIT możemy uiścić od 200 zł do 4000 zł. Do obliczenia zaległego podatku możemy zastosować kalkulator (zobacz kalkulator plac) odsetek podatkowych.
Jeżeli zaległa należność podatkowa wynosi sporzej niż 10 000 zł, wykroczenie staje się przestępstwem. W tym przypadku, kary finansowe wymierza się w formie stawek dziennych. Sąd określa ich wartość na podstawie przychodów podatnika. Takich następstw można ustrzec się. Lepiej będzie dostarczyć niepełne zeznanie fiskalne bądź dokument z błędami, a potem prędko skorygować blankiet. Korekta PIT sprawdzi się nie jedynie w przypadku, gdy do druku wkradnie się pomyłka. Podatnik może też wykazać ulgę podatkową, o jakiej wcześniej zapomniał, bądź wyznaczyć cel dla 1 proc. podatku. Zobowiązanie względem fiskusa to nie jedynie złożenie zeznań, ale przede wszystkim - uregulowanie należnego podatku.


Za nieopłacany PIT należy uiścić odsetki od zaległości. Gdy jednak podatnik złoży poprawną korektę formularza w ciągu pół roku od wskazanego terminu, może skorzystać z zmniejszonej stopy odsetek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:06:50
Tagi: czas, kary, odsetki, kwota, błędy