Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakim sposobem można zdobyć środki pieniężne na rozwój swojego biznesu, zalety NewConnect

Wiele firm rozwija się bardzo szybko do momentu, w którym zderzą się z potrzebą zdobycia większych pieniędzy. Może to być zakup nowocześniejszych urządzeń i maszyn, wybudowanie nowego magazynu czy zainwestowanie w nowe, kosztowne projekty. I w takich sytuacjach będą dwie możliwości, albo się odpuści, ryzykując tym, że firma się zatrzyma, albo można w jakiś sposób zdobyć potrzebne środki.

finansowanie
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firmy będą miały różnorodne metody i sposoby na finansowanie inwestycji, więc przy odrobinie wysiłku powinno się udać załatwić wszystko co potrzeba. Rzecz jasna należy mieć świadomość że nikt za darmo nic nie da, środki jakie się zdobędzie w którymś momencie trzeba będzie oddać, dlatego też należy podchodzić do takich spraw z ostrożnością, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą większe kwoty. Także sposób w jaki chce się finansować powinien być porządnie przemyślany, bo od tego będzie zależeć procedura przyznania i koszty z tym związane.Najczęściej wykorzystywanym sposobem na finansowanie inwestycji są kredyty i pożyczki bankowe. Banki lubią pożyczać firmom środki finansowe, lecz wymagają jednocześnie odpowiednich zabezpieczeń. Ich zaletą jest stosunkowo proste otrzymanie, dokumentów oczywiście będzie dużo więcej niż przy pożyczkach prywatnych, lecz przy dobrych chęciach z obu stron można to bez problemów pozałatwiać. Duże firmy mogą się pokusić o emisję akcji lub obligacji, ten sposób wymaga jednak dużo większej ilości przygotowań i spełnienia znacznie większej ilości kryteriów, więc nie nadaje się on dla każdego przypadku.

inwestycja pieniędzy
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla dynamicznych firm z branż technologicznych ciekawym pomysłem jest rynek NewConnect. Doradca (zobacz kredyty dla firm wrocław) na stronie . Koszty i formalności jakie się wiążą z debiutem na nim będą znacznie niższe niż na zwykłej giełdzie, dzięki czemu o taki sposób inwestowania mogą się pokusić nawet mniejsze firmy. Papiery wartościowe spółek notowanych na tym rynku obciążone będą większym ryzykiem, ale też da się na nich sporo zarobić. Z tego powodu są coraz chętniej wybierane przez wielu inwestorów szukających nowych możliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:10:55
Tagi: pieniądze, inwestycje, pożyczki, finansowanie