Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Czym się cechują start-upy, w jaki sposób pozyskać można pieniądze na finansowanie swoich pomysłów.

Hasło start-up od jakiegoś czasu jest niezwykle modne w biznesowym świecie. Tak naprawdę pojęciem tym można określić nowo otwierane przedsiębiorstwa, przede wszystkim z branży najnowszych technologii. Zupełnie inaczej niż tradycyjne biznesy, jakie były budowane niekiedy przez długie lata, branża internetowa funkcjonuje dużo szybciej. Jeśli produkt będzie naprawdę dobry, to przez parę miesięcy może się stać światowych przebojem, dając możliwość zarobienia przy okazji miliony dolarów, zresztą wszystkie największe firmy z branży powstawały właśnie w ten sposób. Jednak dla sporej ilości początkujących firm, które mają jakiś pomysł i umiejących zmienić go w gotowy projekt problemem nie do przeskoczenia okazać się może finansowanie. Jeśli wszystko odbywa się w fazie projektowania i testowania, to jeszcze dają sobie jakoś radę, lecz do wprowadzenia produktu na rynek i wypromowania go przeważnie będą potrzebne pieniądze, których zwyczajnie brakuje. I albo taki pomysł po prostu upada i nic z niego nie będzie, albo firma zdobędzie odpowiedni zastrzyk gotówki i ruszy do przodu.
firma - perspektywa
Napisał: ZSPNrdwa Krosno
Na podstawie: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Napisał: HazteOir.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie jest znalezienie inwestora, który w zamian za jakąś część udziałów da gotówkę potrzebną do realizacji biznesowych planów - dowiedz się więcej: startup finansowanie z Prometeia Ventures. W ostatnim czasie modne się stało określenie Aniołów Biznesu, to znaczy osób, które inwestują pieniądze w młode, obiecujące przedsięwzięcia. Oczywiście nie robią tego z miłości i za darmo, ale z myślą o swoich zyskach. Jeśli firma, w którą zdecydowali się zainwestować się rozwinie, to sprzedają swoje udziały zarabiając na tym rzeczywiście dużo.

To ważne opracowanie (https://abk.pl/) tyczy się prezentowanej tu tematyki, więc jeśli jest ona warta Twej uwagi, to wejdź na ten link!

Rzecz jasna zawsze będzie też niebezpieczeństwo tego, że zainwestowane środki się nie zwrócą, bo start-up zbankrutuje lub nie uda mu się przebić z produktem na rynku, lecz takie ryzyko biznesowe każdy z aniołów bierze pod uwagę.

W podobny sposób funkcjonują startup venture capital, jakie są po prostu funduszami które inwestują w młode, obiecujące firmy (startup venture capital). Kolejnym sposobem na pozyskanie kapitału są także różne konkursy, jakich obecnie jest naprawdę sporo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 10:04:57
Tagi: kurs, problem, rozwiązania, typ