Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Sztuka iluzji - czyli, różnice między iluzjonistą, mentalistą oraz prestidigitatorem

Iluzja znana jest od wielu setek, jeśli nie nawet tysięcy lat. W obecnej chwili istnieje wiele osób, dla których to owa sztuka nie ma żadnych tajemnic i podążają tą konkretną drogą dając ludziom rozrywkę i"oraz zarazem zarabiając na tym również pieniądze.
Ogólnie takie osoby nazywamy iluzjonistami, lecz tak naprawdę osoby te jedynie zaliczają się pod ten "gatunek", a ich umiejętności posiadają swoje osobiste wyjątkowe nazwy.


świadczenie usług internetowych
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sztuka iluzji jest umiejętnością już dość wiekową, w której możemy odróżnić trzy główne odmiany, które to charakteryzują się swoją własną "drogą", która to jednak posiada dokładnie te same podstawy, a więc iluzję. Samo określenie "iluzjonista" zdaje się być kwintesencją wszystkich trzech odmian osób, które zajmują się iluzją, tymczasem jest to tylko pojedyncza z wspomnianych wyżej "dróg", które są powiązane wraz z ta konkretną sztuką. Poza iluzjonistami, mamy możliwość znaleźć również osoby, które określa się mianem mentalisty, czy też prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które to (w porównaniu wraz z iluzjonistą) nie używają w ogóle rekwizytów w czasie występów - ich iluzja kręci się w około eksperymentów, takiego typu jak chociażby bardzo dobrze znany trans hipnotyczny lub mocniej subtelne rzeczy.

Spodobał Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na tego typu temat.

Mentalista bywa także w dużej mierze aktorem, co wraz z połączeniem z jego iluzją wpływa bardziej na nasze emocje, niż jak w przypadku iluzjonistach - do bardziej fizycznego kontaktu.
Ostatnia odmiana osób, które zajmują się iluzją, a więc prestidigitatorzy - to w rzeczywistości artyści estradowi, którzy łącząc sztukę aktorską (czyli mentalizm) wraz z typowo fizycznymi sztuczkami (iluzjonizm), dają efekt sztuczek, przeczących wszelakiemu rozumowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:47:37
Tagi: rzeczy, czas, moc