Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Sztuka iluzji - czyli, różnice między iluzjonistą, mentalistą oraz prestidigitatorem

Iluzja znana jest od wielu setek, jeśli nie nawet tysięcy lat. W obecnej chwili istnieje wiele osób, dla których to owa sztuka nie ma żadnych tajemnic i podążają tą konkretną drogą dając ludziom rozrywkę i"oraz zarazem zarabiając na tym również pieniądze.


Ogólnie takie osoby nazywamy iluzjonistami, lecz tak naprawdę osoby te jedynie zaliczają się pod ten "gatunek", a ich umiejętności posiadają swoje osobiste wyjątkowe nazwy.


świadczenie usług internetowych
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Sztuka iluzji jest umiejętnością już dość wiekową, w której możemy odróżnić trzy główne odmiany, które to charakteryzują się swoją własną "drogą", która to jednak posiada dokładnie te same podstawy, a więc iluzję. Samo określenie "iluzjonista" zdaje się być kwintesencją wszystkich trzech odmian osób, które zajmują się iluzją, tymczasem jest to tylko pojedyncza z wspomnianych wyżej "dróg", które są powiązane wraz z ta konkretną sztuką. Poza iluzjonistami, mamy możliwość znaleźć również osoby, które określa się mianem mentalisty, czy też prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które to (w porównaniu wraz z iluzjonistą) nie używają w ogóle rekwizytów w czasie występów - ich iluzja kręci się w około eksperymentów, takiego typu jak chociażby bardzo dobrze znany trans hipnotyczny lub mocniej subtelne rzeczy. Mentalista bywa także w dużej mierze aktorem, co wraz z połączeniem z jego iluzją wpływa bardziej na nasze emocje, niż jak w przypadku iluzjonistach - do bardziej fizycznego kontaktu.
Ostatnia odmiana osób, które zajmują się iluzją, a więc prestidigitatorzy - to w rzeczywistości artyści estradowi, którzy łącząc sztukę aktorską (czyli mentalizm) wraz z typowo fizycznymi sztuczkami (iluzjonizm), dają efekt sztuczek, przeczących wszelakiemu rozumowaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:47:37
Tagi: rzeczy, czas, moc