Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Lata 90 powracają do łask – czerpiemy coraz większą ilość elementów z minionej epoki

Patrząc na obecnie panujące tendencje można śmiało dojść do wniosku, że lata 90 powracają do łask – widoczne jest to na wielu płaszczyznach.


Oczywiście najłatwiej zauważyć ten wielki powrót śledząc trendy świata mody – sporo elementów nawiązuje do minionej epoki – powracają jeansy, duże koszule, styl grunge oraz kwieciste sukienki.
Styl lat 90 widoczny jest nie tylko na ulicach, ale przede wszystkim w gazetach w których umieszczane są zdjęcia domów mody czy popularnych marek odzieżowych, które przemycają w swych kampaniach topowe elementy lat 90. Spodnie z wysokim stanem, crop topy – to elementy ubioru najbardziej top aktualnych czasów – kiedy mijamy próg sklepów należących do tych najbardziej popularnych sieciówek, natychmiast w oczy rzucają nam się ubrania nawiązujące do stylu lat 90.


Kubek termiczny Bodum
Napisał: homard.net
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dziecko na rowerku
Napisał: Valentina Yachichurova
Na podstawie: http://www.flickr.com


Mówiąc o wielkim powrocie lat 90, warto dodać, iż powrót ten obecny jest nie tylko w modzie, aktualnie widoczny jest boom płyt winylowych – coraz większa ilość osób chce nabyć choćby jeden egzemplarz takiej płyty, które kiedyś były w niemal każdym domu, teraz ich ceny sięgają dużych kwot. Miłość do płyt winylowych ma wiele powodów – jednym z nich jest ten cudowny szmer, który rozbrzmiewa w naszych uszach, kiedy włożymy płytę do gramofonu – istny balsam dla duszy. Ci, którzy mieli już okazję posłuchać muzyki puszczanej z winyla na pewno wiedzą o co chodzi. Za szmer uwielbia się winyle – warto zaznaczyć, że na próżno szukać na nich najświeższych piosenek, jednak na tym polega ich urok, do tego duży kształt i piękne okładki.

Ciekawią Cię tego rodzaju artykuły? Masz ochotę na to, żeby przeglądnąć następne? Więc kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości. Całość odnajdziesz w tym linku.

Nierzadko także okładki na płyty winylowe są pożądane – nic dziwnego, są z pewnością oryginalne i trudno znaleźć coś podobnego. Jeżeli szczęśliwcami posiadającymi choć jedną płytę, wypada o nią dbać, by płyta nie uległa uszkodzeniu – do tego przydatne będą okładki wewnętrzne na winyle, które dodatkowo zabezpieczą naszą płytę.
Można je dostać w każdym sklepie oferującym sprzedaż winyli – trzeba tylko o nie poprosić.


Jak zauważamy z mody lat 90 wyciąga się to, co najciekawsze – zarówno w modzie jak i na płaszczyźnie kulturowej – coraz większa ilość osób sięga po muzykę, czy filmy lat 90.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 13:27:16
Tagi: dom, sieci, ceny, prezent, świat