Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Popularność serii książek o wiedźminie oraz ukazanie się nowej odsłony

Powieści Andrzeja Sapkowskiego od dawna są niezwykle popularne na terenie Polski, jak również na całym świecie. Niewątpliwie najpopularniejszą serią tego autora są książki o Geralcie z Rivii. Na podstawie tych książek wydano film, serię komiksów oraz gry komputerowe. Wszystkie te produkty są ogromnie popularne w różnych krajach, w szczególności gra zyskała wielką liczbę fanów.

Wiedźmin, gra komputerowa
Napisał: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tym, co zaintrygowało ludzi na całym świecie, jest zapewne osoba głównego bohatera, a także cały świat przedstawiony w opowieści. Jest to świat, gdzie magia występuje i jest na co dzień wykorzystywana. W historiach tych występują również fantastyczne istoty, a granica oddzielająca dobro i zło jest stosunkowo wyraźnie wytyczona. „Wiedźmin” nie jest jednak standardową baśniową opowieścią, sam język stosowany przez autora jest daleki od idealnego świata baśni. Dzięki temu tak wiele ludzi z całego świata może utożsamiać się z postaciami przedstawionymi w książkach.

Kolejna część serii

Dwa lata wcześniej światło dzienne ujrzała nowa część, której akcja ma miejsce w świecie pochodzącym z opowieści o wiedźminie. Jeśli chodzi o powieść Sezon Burz w Sapkowski stosunkowo późno poinformował o zamiarach jej stworzenia. Pomimo tego emocje fanów serii były niezwykle gwałtowne, gdyż nadzieję na pojawienie się kolejnej odsłony miało bardzo wielu ludzi. Na podstawie książki wydano również audiobook. Ta wersja książki zyskała do chwili obecnej bardzo pozytywne opinie. Jest tak między innymi ze względu na to, że w tworzeniu tej wersji wzięło udział wielu cenionych aktorów.Zarys akcji serii

Seria Sapkowskiego mówi o losach wiedźmina Geralta, który ze względu na swoją specyfikę trudni się likwidowaniem wrogich istot stanowiących niebezpieczeństwo dla mieszkańców miast.

Skoro masz chęć dodatkowo przestudiować opublikowany tu temat, to kliknij ten link. Bez obawy, to wiarygodny link - są tam dające do myślenia publikacje.

Geralt ma różnorodne przygody w czasie swoich licznych podróży. Dokładnie opisana jest specyfika gatunku wiedźminów, którzy odbywają specjalną mutację, by być lepiej przystosowanymi do zabijania potworów. Wskutek tych mutacji niektórzy kandydaci na wiedźminów giną, a ci, którzy przeżyją, zmieniają się z wyglądu i otrzymują różne nadprzyrodzone cechy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-08 15:03:22
Tagi: opowieść, Wiedźmin, baśń