Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Jakie plusy i minusy ma telewizyjna reklama, z jakiego powodu cieszy się ona taką popularnością.

Niewiele jest telewizyjnych kanałów, na jakich nie byłyby emitowane żadne reklamy. Telewidzowie są już przyzwyczajeni do tego, że filmy są przerywane trwającymi nawet kilkanaście minut blokami reklam, w czasie których bez problemów można nie tylko wypić herbatę, ale nawet zjeść całą kolację.


Niestety media w jakiś sposób muszą na siebie zarabiać, a że podstawowym źródłem ich zarobku właśnie są reklamy, to odbiorcy muszą z tym żyć. Pozostaje jeszcze zapytać o to, jak skuteczne są takie reklamy, ponieważ wielu klientów ich zwyczajnie nie ogląda, robiąc w tym czasie coś w domu. Lecz to już jest problem specjalistów, którzy są odpowiedzialni za układanie ramówki i wyznaczenie przerw reklamowych. Co nie zmienia bynajmniej faktu, że reklama telewizyjna w dalszym ciągu uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych, szczególnie w świetle możliwości dotarcia do kilku milionów potencjalnych klientów.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto jest głębiej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj jedzenie na dowóz rzeszów.

Ciekawe wydarzenia sportowe czy kulturalne przyciągają przed telewizory naprawdę duże ilości telewidzów, więc reklamy puszczane w tym czasie są bardzo skuteczne
wizja - muzyka
Napisał: Tomasz Ośmiałowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
. W porównaniu na przykład z reklamą prasową zaletą też będzie to, że w czasie emisji takiego spotu można zawrzeć całkiem sporo informacji. Dodatkowo dzięki oddziaływaniu zarówno dźwięku jak i obrazu można znacznie skuteczniej działać na oglądających.


Bez względu na to, co będzie się reklamować w telewizji, aby spot miał odpowiednią skuteczność, to powinien być oryginalny i ciekawy. Wynika to z faktu, że obecnie ludzie są wręcz bombardowani najróżniejszym przekazem reklamowym, i jeżeli takie spoty nie będą się w jakiś sposób wyróżniały, to wielu ludzi po prostu nie zwróci na nie żadnej uwagi - . Za to jeśli jakiś spot będzie oryginalny i ciekawie nakręcony, to ma szansę zaistnieć na trochę dłużej w świadomości odbiorców. Do telewizyjnych reklam w wielu przypadkach wynajmuje się znanych aktorów, celebrytów czy sportowców, którzy swoim udziałem mają zapewnić powodzenie reklamy. W niejednym przypadku daje to efekty, bowiem znana twarz reklamująca różne produkty na pewno bardziej może zachęcić do kupna, niż ktoś całkowicie anonimowy. Niestety telewizyjna reklama ma też jeden duży minus, a mianowicie jest dość kosztowna. Już sama produkcja spotów reklamowych, szczególnie przy zatrudnieniu znanych osób i realizacji przez lepsze studio będzie kosztowała sporą sumę.


Do tego będą dochodzić koszty wyświetlania, które w przypadku pory o największej oglądalności również do niskich nie będą należeć. Z tego też powodu przeważnie korzystają z niej duże marki, które działają na rynku krajowym i mają możliwości finansowe na to, żeby w ten sposób promować swoją ofertę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-09 11:34:56
Tagi: telewizja, kultura, reklama, klient, wydarzenia, spoty