Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Zastanawiałeś się kiedyś, w czym powinno się pić różne alkohole? Jeżeli nie, to zobacz, czy to odpowiednio robisz

Wbrew różnym opiniom, to z jakich naczyń pijemy jest dość istotne. Niektórzy wiedzą, że kawa spożywana ze szklanki i ta pita z najprawdziwszej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Tak samo jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle bardzo cienkim, jasnym - niebarwionym, najlepiej bez żadnych ozdób.


ciemne piwo w kuflu
Napisał: Jason Rosenberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomym jest, iż są takie alkohole, jakie najbardziej smakują z jednego szkła. Tak jest faktycznie z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednocześnie z pozostałymi alkoholami jest odmiennie, różne szklanki do drinków, kieliszki, pasują do innych napojów wyskokowych.

Sprawdź, w jakich naczyniach pić określone alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce lub bez niej. Szkło napełniamy prawie do końca, tak by do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 milimetra. Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką - najlepiej czyste, gatunkowe oraz smakowe. Ponadto, wódkę powinniśmy serwować zmrożoną. Jeśli nie chcemy trzymać butelki w zamrażarce, możemy na parę minut przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Interesujące propozycje odnajdziesz tu: .

Do win musujących i szampana trzeba użyć tzw. fletu, czyli smukłego kieliszka, który zwęża się ku górze. Trzymamy go za nóżkę tak, by ręką nie zagrzać alkoholu. Pojemność szkła to 150-180 ml.. Trunek powinniśmy nalać do 3/4 wysokości szkła. Do czerwonych win potrzebne są nam duże kieliszki o wielkości 150-250 ml. z krótką nóżką.

Poszukujesz przykuwającego wzrok tekstu, który przedstawia pożyteczne sprawy? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, ponieważ niechybnie Ci się przyda. Naprawdę zalecam ten portal (https://francke-art.pl/meble-metalowe/wieszaki-industrialne/).

Czasza kieliszka powinna nieznacznie zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych zastosować należy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejszych rozmiarów. Czasza posiada pojemność ok.100 mililitrów Napełniamy nie większą ilość niż do połowy. Do Martini stosuje się charakterystyczne kieliszki, jakich czasza znacznie rozszerza się ku gorze. Więcej o temacie tutaj: szklanki do drinków.


kieliszki
Napisał: Rosendahl
Na podstawie: www.smakprostoty.pl
A jak z pozostałymi napojami wysokoprocentowymi? Do koniaków oraz brendy używamy kieliszki, które posiadają pękatą czaszę o wielkości 230 mililitrów Do kieliszka wlewamy jedynie 20-40 mililitrów, zaś do whisky najbardziej odpowiednie są szklanki o grubym dnie oraz objętości 150 -220 ml. Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione powinny być tak, by do krawędzi kieliszka nie było większej ilości niż 5 ml.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-11 12:14:33
Tagi: trunek, kawa, wódki