Kultura w Twoim domu

Z nami będziesz na bieżąco

Z jakiego powodu pokoje typu escape room cieszą się tak dużą popularnością, na czym polega w nich zabawa.

W pogoni za emocjami i rozrywką ludzie zaczynają wymyślać coraz to dziwniejsze rzeczy, niekiedy naprawdę wyjątkowe i niezwykłe. Do nowości tego typu, od całkiem niedawna obecnych w naszym kraju, są pokoje ucieczki, nazywane potocznie escape room, z których poprzez rozwiązywanie różnych zagadek i łamigłówek po prostu należy wyjść.


Ecsape room swój początek wzięły pod koniec minionego wieku z gier komputerowych, to właśnie one stanowiły główną inspirację. Następne lata to dynamiczny rozwój tej formy rozrywki, zagadki stawały się jeszcze bardziej skomplikowane i wymagające, pojawiać się też zaczęły pokoje o tematycznym charakterze. Od kilku lat escape room Gdańsk są obecne również w Polsce. Praktycznie w każdym większym mieście bez żadnego problemu znaleźć można tę formę rozrywki, w niektórych miejscach tego typu pokoi jest nawet kilkanaście, a bez przerwy powstają kolejne.

Czy omawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak, to wejdź również na pomocne wpisy, które będą bardzo użyteczne.

Rozrywka ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo w pierwszej kolejności daje świetną możliwość zabawy w gronie znajomych czy rodziny, ale też zmusza do kombinowania myślenia.


drzwi od escape rommu w Trójmieście
Napisał: Travis Wise
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem pokojów o charakterze escape room Trójmiasto jest wyjście z pomieszczenia w określonym czasie. Lecz aby to wyjście było w ogóle wykonalne, to konieczne będzie rozwiązanie łamigłówek i zagadek, jakie się znajdują w środku. Jednocześnie w takim pokoju przebywać może nawet parę osób, zresztą niektóre zagadki będą wręcz wymagać pełnej współpracy grupy, bo pojedynczo nie uda się z nimi poradzić. Zagadki mają różny charakter, niektóre są zręcznościowe, a inne wymagać będą logicznego myślenia czy sprytu. Niezwykle ważną rolę w tej zabawie odrywa sceneria, a tu projektanci robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Każdy pokój ma określoną tematykę, wyposażony jest w rewelacyjne akcesoria, więc wchodząc do niego można zupełnie zapomnieć o codziennych problemach i wczuć się w atmosferę i klimat.


Nie ma też dużych ograniczeń co do uczestników, w zabawie bez żadnego problemu mogą też brać mniejsze dzieci. Nie ma tam żadnych niebezpieczeństw, wnętrze jest bez przerwy czas monitorowane i w razie jakiejś potrzeby w każdej chwili taki pokój można opuścić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-26 10:46:06
Tagi: projekt, pokój, dzieci, rozrywki, miejsca